SAĞLIKLI BESLENME

Etiler Kids Academy de ‘’Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazan!’’ felsefesinden yola çıkarak öğrencilerimize sağlıklı beslenmeyi eğitim programlarımıza dahil ederek sağlıklı yeme alışkanlığını kazanmalarını destekliyoruz. Eğitim programlarımızın önemli parçalarından olan sağlıklı beslenme alışkanlıklarını öğrencilerimize çeşitli şarkı, oyun ve dramalar ile anlatmaktayız.

Dengeli ve sağlıklı beslenmenin önemini öğrencilerimize öğretirken bahçemizde oluşturduğumuz organik tarım alanı ile farklı sebzeleri ekmelerini sağlayarak, büyümelerini gözlemliyor ve mutfak atölyesi derslerimizde kullanabiliyorlar.

Menülerimiz mevsimin meyve ve sebzeleri dikkate alınarak çocukların günlük kalori ihtiyaçlarına göre uzmanlar tarafından aylık olarak hazırlanmaktadır. Menülerimizde tavuk ve balık kullanılmamaktadır. Protein kaynağı olarak menülerimizde kırmızı et, yoğurt ve kuru baklagillere yer vermekteyiz. Ana menülerimizi et ve sebze yemekleri oluşturuyor. Mutfağımızda donmuş, katkı maddeli hiçbir ürün bulundurulmamaktadır.

Yoğurt ve reçel kurumumuzda aşçımız tarafından hazırlanmaktadır. Yemeklerimizde tereyağı ve zeytinyağı kullanılmaktadır. Bakliyat, taze meyve, sebze, bal, yumurta, peynir, tereyağı, salça vb. ürünlerimiz kurumumuzun bünyesinde faaliyet gösteren çiftliklerimizden temin edilmektedir.

Yiyeceklerimiz endüstriyel tipi mutfağımızda günlük olarak aşçımız tarafından hazırlanmaktadır. Yemek servisi öncesinde günlük tüm yemek çeşitlerinden alınan numuneler, mutfağımızda +4°C’lik dolaplarda 72 saat boyunca saklanır.

Sağlıklı Beslenme